-30 % na leporelo z fotek, quatrorelo z fotek a dřevěná fotoalba s kódem EXTRA30

Blog Rozhovor s Lucií Levou

Rozhovor s Lucií Levou

17.08.2021 15:03


Máme radost z nové spolupráce!

V rozhovoru ti představíme Lucii Levou, mladou úspěšnou fotografku.
 

Proč se talentovaná fotografka, která fotí slavné osobnosti, rozhodla natáčet vlastní podcast? To se dozvíš v rozhovoru s Lucií Levou, neuvěřitelně silnou mladou ženou, úspěšnou fotografkou, influencerkou ale také vášnivou chovatelkou zvířat a milovnicí pokojových rostlin.
 

Zdroj: Facebook Lucie Levé

Lucie Levá je mladou talentovanou fotografkou, která se ve věku 29 let může pyšnit spoluprací s celou řadou známých osobností a umělců. Oceňované jsou především její fotografie z hudebních koncertů ale také portréty. Kromě toho je aktivní na sociálních sítích a vydává vlastní podcast s názvem Lusiet Podcast.
 

 

Zdroj: Facebook Lucie Levé


V jednotlivých epizodách podcastu se zaměřuje na nejrůznější témata, která rozebírá ze svého pohledu, nebo si o nich povídá se svými hosty. Mezi těmi se objevili inspirativní osobnosti jako Anička Slováčková, Karel Zima, Míša Tomešová, Dominika Hašková, Štěpánka Fingerhutová a mnoho dalších.

A právě její podcast, láska k fotografii a zaznamenávání jedinečných momentů je to, co nás s Lucií spojilo. Své hosty totiž pochopitelně ráda fotí. Jako vzpomínku na setkání a rozhovor jim zpětně daruje originální fotku jako Laab fotoplakát.
 


 

Zdroj: fotoarchiv Lucie Levé


Tentokrát jsme se ale rozhodli vyzpovídat Lucii my. Užij si upřímný rozhovor mladé talentované fotografky:
 

Co vás přivedlo k fotografování?

“K fotografování mě přivedla touha po poznávání zajímavých lidí.”
 

Toužila jste vždy fotit slavné osobnosti?

“Ano, vždy, byl to jeden z hlavních důvodů proč jsem vlastně začala fotografovat.”
 

Dnes vidíme velký úspěch mladé talentované fotografky, jaký ale byl start vaší kariéry?

“Můj start byl docela rychlý. Po přestěhování do Prahy jsem oslovila snad všechny hudební magazíny a hojně fotila hudební koncerty. Následně jsem začala fotit osobnosti například pro novinky.cz.”


Co vás na vaši práci nejvíce baví?

“Nejvíc mě asi baví pestrost, nikdy nevím, kdo se mi ozve a jaká výzva mě čeká.”
 

Co vás nejvíce inspiruje a nabíjí pozitivní energií?

“Myslím, že můj osobní klid a zároveň se starat o moje kytičky a zvířátka.”
 

 

Zdroj: Facebook Lucie Levé


Máte v současné chvíli nějaké profesní sny?

“Asi bych si přála fotit backstage zahraničním filmům, který u nás natáčí. A zároveň by mě bavilo dělat rozhovory v nějakém zajímavém formátu.”


V poslední době se kromě focení věnujete také dalšímu projektu, kterým je váš podcast. Proč jste se pro povídací formát jako profesionální fotografka rozhodla? Chtěla jste lidem předat víc než jen pohled skrz objektiv?

“Přesně tak, tím, že jsem za ty roky focení poznala opravdu spousty zajímavých lidí, tak jsem chtěla předávat jak jejich, tak můj pohled na život. Zároveň mě to učí, jak mluvit na mikrofon a lépe naslouchat lidem.”
 

Lucie je pro mnoho lidí velkou inspirací a oporou. V tak mladém věku totiž bojovala se zákeřnou nemocí. O své zkušenosti se však rozhodla veřejně mluvit a inspirovat ostatní, aby měli sílu bojovat a především se nestyděli za případné následky nemoci.
 

S vaší osobou je bohužel spojeno také téma rakoviny tlustého střeva, která vám byla diagnostikována v pouhých 27 letech. O tématu jste se rozhodla veřejně mluvit jak na sociálních sítích, tak v podcastu. Jistě to nebylo nic jednoduchého, co vás k tomu vedlo?

“Přišla jsem si neuvěřitelně sama a vyčleněna ze společnosti, psychicky jsem na tom byla hodně špatně a hledala jsem lidi, kteří si prošli podobnou diagnózou a taky mě hodně osvobozovalo o tom veřejně mluvit a cítit podporu okolí.”
 

Lucie se rozhodla podpořit projekt “Tělo s příběhem”, kde popsala svůj příběh a hrdě ukázala jizvy, které jí podle jejích slov zachránily život. Zúčastnila se navíc také natáčení nového videoklipu Ewy Farné k písní Tělo s poselstvím ženského sebepřijetí vlastního těla.
 


 


 

Zdroj: Facebook Lucie Levé


Stojí zkušenost s vážnou nemocí a následnými jizvami za tím, že aktivně podporuje myšlenky ženské sebelásky a pozitivního body image?

“Přesně tak, než jsem onemocněla, tak jsem toužila po dokonalém těle. Chtěla jsem se dopracovat k tomu super vypracovanému břichu modelek Victoria Secret. Zpětně se tomu směju, teď mám na břichu dvě velké jizvy a jsem na něho nejvíc hrdá za to, co všechno vydrželo. Teď je pro mě hlavní, aby bylo v pořádku to, co je uvnitř mého břicha.”


Jaké jsou vaše plány do budoucna a na co se aktuálně nejvíce těšíte?

“V současné době asi nemám vytyčené žádné plány, možná to bude znít divně, ale těším se už na podzim, protože je to moje nejoblíbenější roční období.”

 

Děkujeme Lucce za upřímné odpovědi a přejeme jí hodně zdraví i stejně pozitivní náladu, kterou vyzařuje po celou dobu naší vzájemné spolupráce. Chceš o Lucce vědět více? Sleduj ji na Instagramu @lusietplife, kde sdílí střípky svého neobyčejného života, a jestli tě zajímá, kterým slavným osobnostem možná doma na zdi visí Laab fotoplakát, pusť si její podcast se zajímavými hosty.

A na úplný závěr bychom rozhodně chtěli zmínit Lucčino portfolio s ukázky její práce.