Blog Kreativní využití fotek na svatbě

Kreativní využití fotek na svatbě

22.07.2020 16:12


Plánuješ svatbu a hledáš kreativní způsoby na vytvoření pozvánek, dárků nebo originální výzdoby? Ukážeme ti jednoduché triky s fotografiemi, které ti poslouží jako cenná inspirace k originálně pojaté svatbě. 

 

Svatební pozvánky

Tvorba a posílání svatebních pozvánek je jeden z prvních kroků, bez kterého se při plánování svatby neobejdeš. Když víš jak na to, pěknou pozvánku vytvoříš pomocí grafických programů poměrně snadno. Pokud ovšem chceš, aby nevypadala jako všechny ostatní a měla trošku osobního kouzla, vsaď na fotky ❤️

Nemusí se jednat o klasické fotografie velkých rozměrů, postačí i malé polaroidky nebo takzvané fotostripy, s nimiž si můžeš hezky vyhrát a nakombinovat je podle svého gusta. Díky tomu získá pozvánka zcela nový rozměr a trošku toho osobního kouzla.

 

 

Fotoalbum pro hosty

Bez focení na svatbě by to snad ani nešlo. Mnoho z nevěst a ženichů si pro tuto příležitost nechává najmout profesionálního fotografa, který se o tento úkol postará. Na hotové album ze svatby se však poté čeká až několik týdnů. Není to škoda?

Pokud chceš mít některé z fotek hned, vezmi si na svatbu polaroid. Vytisknuté fotky budeš mít ihned při ruce, připravené na založení do svého fotoalba. Sami hosté ti k fotkám mohou doplnit přání, čímž vytvoří jedinečné vzpomínky na váš svatební den.

 

 

 

Foto dekorace

Balónky, květiny, světélka, sochy – to všechno jednoznačně patří k řádné svatební výzdobě. Co si tuto klasiku trochu ozvlášnit a obohatit ji o něco nového? Jedno z nevšedních dekorací může mít podobu vašich společných fotografií.


Využij roztomilé polaroidky či velké plakáty k výzdobě okolí. Dát je můžeš například na větvě stromu, stolečky, stojany, šňůrky a nebo kamkoliv jinam. Fantazii se zkrátka meze nekladou a ty můžeš být zase o krok blíž ke kreativně pojaté svatbě.

 

Výzdoba svatební hostiny


Svatební hostina by měla nejen dobře vypadat, ale také být správně zorganizovaná. Spoj tyto dva aspekty dohromady a urči zasedací pořádek pomocí originálních fotografických jmenovek. 

K jejich tvorbě ti postačí vytisknout polaroidky s portréty vašich hostů. Díky tomu bude každý host přesně vědět, kde je jeho místo a výzdoba svatební hostiny tím získá zcela nový rozměr, který tví hosté jistě ocení.

 

Originální seznam hostů

 

Když se na svatbě sejde velké množství hostů, může to být někdy chaos. Ulehči společným přátelům a rodině seznamování pomocí velké tabule s fotkami všech příchozích. K výrobě této dekorace ti postačí větší deska a zase naše oblíbené polaroidky, které i zde splní svůj účel na jedničku. Zmenšené fotky společně se jmény jistě pomohou k lepší orientaci a snadnějšímu navázání kontaktů.


Je-li libo, tento originální seznam hostů můžeš rovněž využít k určení zasedacího pořádku na svatební hostině – stačí k fotkám napsat číslo stolu, kam se mají usadit.

 

 

Dárek ze svatby

Zapomenout nesmíme ani na dárky, které svatební pár rozdává svým nejbližším. I v tomto ohledu se fantazii meze nekladou, a proto platí: čím originálnější, tím lepší. Dárková klasika v podobě flašek alkoholu, čokoládových dobrot a dárkových košů tak může být ještě o něco hezčí, když popustíš uzdu své kreativitě.


Naším tipem je opět využití univerzálních polaroidek nebo fotostripů a nalepení je na vybraný dáreček. Obyčejná pálenka tak získá zcela novou podobu a své majitele nepochybně potěší – kromě vynikající dávky zkvašeného moku totiž budou mít také skvělou vzpomínku.

 

Pokud se ti nějaký z těchto foto svatebních nápadů líbil, neváhej se podívat na náš e-shop, kde najdeš jak polaroidky, tak fotoalbum pro hosty, fotostripy, fotoplakáty a mnohem více. Vybrané fotky pak stačí na pár kliknutí vyvolat a my ti je doručíme přímo k tobě domů ❤️