-30 % na leporelo z fotek, quatrorelo z fotek a dřevěná fotoalba s kódem EXTRA30

Blog HALLOWEEN PARTY - 6 tipů, jak kreativně vyzdobit fotokoutek

HALLOWEEN PARTY - 6 tipů, jak kreativně vyzdobit fotokoutek

21.10.2021 15:00


Halloweenský večer s přáteli.

 

Strašidelný fotokoutek se postará o zábavu i jedinečné fotovzpomínky!

 

Původně svátek známý pouze v anglicky mluvících zemích, dnes ale jeho tématiku a magickou atmosféru využívají lidé po celém světě. Řeč je samozřejmě o Halloweenu. Pokud plánuješ uspořádat halloweenský večer, nebo snad dokonce party, máme pro tebe několik tipů, jak připravit fenomenální fotokoutek, který se postará o zábavu i unikátní fotovzpomínky.

 

Svátek vydlabaných dýní a strašidelných kostýmů se každoročně slaví 31. října, tedy poslední říjnový večer, a probíhá přesně tak, jak ho známe z amerických filmů. Děti se přestrojí za strašidla a vyráží koledovat po okolí. Známým heslem “trick or treat” (Dej mi odměnu, nebo něco provedu) žádají o sladkosti. Přestože u nás v tomto období tradičně uctíváme spíše Dušičky a Svátek všech svatých, tematické halloweenské akce jsou stále oblíbenější jak mezi dětmi, tak dospělými. Ať už plánuješ přípravu každoroční halloweenské akce, nebo to bude letos tvoje premiéra, poradíme ti, jak na přípravu fotokoutku, který se stane hlavní atrakcí programu!

 

Vsaď na oblíbené motivy

Připrav pro své hosty strašidelné prostředí, které na halloweenském večeru nesmí chybět! Rozhodně nesmíš zapomenout na nejoblíbenější motivy dekorací. Mezi ně samozřejmě patří dýně, strašidla a duchové, kostlivci, netopýři, pavouci, havrani a podobná stvoření.

Občerstvení s tematikou halloweenu.

Halloweenska party se strašidelným občerstvením.

Pokud se nebojíš odvázat, využij tyto motivy i v přípravě drobného občerstvení. Jde sice jen o maličkost, ale tví hosté uvidí, že výzdoba je promyšlená do posledního detailu! Kreativitě se meze nekladou, Stylově vypadají strašidelné cupcaky, gumové žížalky a pavouci, nebo červené skvrny kečupu, které vypadají jako krev.

 

Vytiskni strašidelné fotky

To bychom nebyli my, abychom pro tebe neměli připravený tip na foto dekorace. Tentokrát se budou hodit všechny strašidelné, potemnělé a ponuré fotky. Nechej si vyvolat malé polaroidky nebo klasické fotky a rozmísti je kdekoliv tě napadne. Během večera tvé hosty překvapí na nejrůznějších místech. Pokud zvažuješ nápadnější výzdobu z fotek, nech si vytisknout větší fotky a umísti je do rámů se starým a oprýskaným vzhledem.

Strašidelná foto výzdoba během halloweenu.Zdroj: Pinterest

 

Požádej hosty o kostýmy

Nezapomeň své hosty v pozvánce požádat o originální halloweenské kostýmy. Jen tak vznikne skvělý večírek s tou správnou atmosférou. Jako motivaci k  poctivé přípravě masky můžeš slíbit odměnu pro vítěze nejlepšího halloweenského převleku.Tak zajistíš zástup strašidel, duchů, mrtvých nevěst, upírů a nejrůznějších padouchů za vstupními dveřmi.

alloweenské kostýmy

 

Připrav strašidelný fotokoutek

A teď to hlavní - prostor na focení! Uvidíš, že když si dáš s přípravou fotokoutku práci, bude hlavní zábavou večera. Společné fotky v kostýmech vytvoří jedinečné fotovzpomínky, které vás rozesmějí i za pár let. Nenech nic náhodě a inspiruj se nápady na hrůzostrašný fotokoutek s dokonalou výzdobou.

 

1) Bílá zeď a dekorace z papíru

Vůbec nejjednodušším způsobem je klasická bílá zeď, na kterou nalepíš strašidelné dekorace vystřižené z papíru. Mohlo by se to zdát jako nuda, ale opak je pravdou! I takto jednoduchá a rychlá výzdoba pozadí funguje skvěle.

Halloweenský fotokoutek ozdobený papírovými dekoracemi nalepenými na bílou zeď.

Rekvizita do halloweenského fotokoutku vyrobená z větví a papírových dekorací.

Zdroj: Pinterest

TIP: Skvěle fungují i větvičky s upevněnými papírovými dekoracemi.

 

2) Nafukovací balónky

Velkou parádu naděláš i s klasickými nafukovacími balónky. Můžeš je pomalovat tak, aby byly strašidelné, nebo použít jen jako barevnou výzdobu. Pokud máš k dispozici velký počet oranžových balónků,  můžeš z nich vyrobit i obrovskou dekoraci ve tvaru dýně.

Halloweenský fotokoutek vyzdobený nafukovacími balónky.Nafukovací balónky na halloweenské party.

Zdroj: Pinterest

 

3) Imitace pavučin

Plánuješ při výzdobě použít papírové nebo gumové pavouky? Pak nezapomeň také na imitaci pavučiny. Tuto vychytávku pořídíš v nejrůznějších obchodech s párty doplňky a podobným sortimentem. Pavučinu pak můžeš použít na výzdobu čehokoliv, co bude součástí večírku.

Halloweenská výzdoba tvořená imitací pavučin.

Zdroj: Pinterest

 

4) Dýně v hlavní roli

Fotokoutek můžeš vyzdobit také nejrůznějšími druhy dýní, jak vcelku, tak v podobě strašidelných vydlabaných obličejů. Aby nebyla fotostěna tak prázdná, stačí přidat staré koště a hned dostane úplně jiný rozměr! Nic nepokazíš ani když použiješ obrovskou dýni jako hlavní rekvizitu.

Dýně v halloweenském fotokoutku jako rekvizita.

5) Stylové křeslo

Efektivně působí také mohutné, strašidelně zdobené křeslo. Právě v tomto případě se ti bude hodit imitace pavučiny. Dozdobit ho i jeho okolí můžeš jak tě jen napadne! Použij lucerny, sedícího havrana na opěradle, dýně, staré knihy na stolečku a podobně.

Halloweenský fotokoutek se strašidelným křeslem.

Zdroj: Pinterest

 

6) Černá tabule

Máš doba samolepící černou tabuli? Pak máš vyhráno! Stačí ti totiž jen klasická bílá křída a trocha kreativity. V posledních letech jsou velkoformátové tabule v domácnosti velmi oblíbené. Skvěle poslouží k mnoha účelům, tentokrát třeba i k halloweenské výzdobě improvizovaného fotokoutku. Pomaluj ji strašidelnými motivy a originální fotostěna je připravená pro záři reflektorů.

 

Halloweenský fotokoutek vyzdobený kresbami na tabuli.

 

Věříme, že s těmito tipy se z tebe stane perfektní hostitel, který svým přátelům vyrazí dech. Užijte si spolu zábavný večer plný strašidel a nezapomeňte pořídit fotky v kostýmech na památku! Momentky z připraveného fotokoutku budou jako dělané na tisk malých polaroidek nebo originálních fotostipů!