Blog Tipy na osobité vánoční dárky

Tipy na osobité vánoční dárky

18.11.2021 09:06


Tipy na handmade vánoční dárky, které s láskou vyrábí ateliér Laab.

 

Vsaď na osobitost a originalitu, se kterou u vánočního stromečku zaboduješ!

 

Každoroční období lámání hlavy nad originálními dárky pro blízké je tady. Jen málokdo si předvánoční shon a vymýšlení milých dárků pro své blízké užívá. Pokud se ti zdá, že je rok od roku těžší své okolí potěšit něčím, co je překvapí, zkus mrknout na naše tipy. Připravili jsme pro tebe inspiraci na vánoční dárky pro každého z tvých nejbližších. Připrav fotky a objednej kouzelné fotopředměty z pohodlí tvého domova, kterými si své blízké získáš.

 

1) Pro tvou drahou polovičku

Překvap svou drahou polovičkou osobitým dárkem. Využij fotek všech dosavadních společných zážitků a spousty snímků v galerii telefonu. Zvěčnění těchto vzpomínek tvého partnera nebo partnerku zaručeně potěší a možná také trošku dojme. Fotodárky totiž slouží jako dokonalá připomínka všech výjimečných momentů vaší lásky. Inspiruj se nápady, jak z fotek vytvořit perfektní vánoční dárek.

 

Fotokoláž

Máš k dispozici mnoho jedinečných fotografií? Rozhodně použij všechny a vytvoř své partnerce nebo partnerovi originální koláž společných zážitků v podobě stylového fotoplakátu. Nezapomeň na dřevěné lišty, díky kterým plakát na zdi nikdo nepřehlédne. Výsledný kousek se postará o stylovou dekoraci do interiéru, kterou společně vystavíte tak, aby byla neustále na očích.

I v případě předpřipravených šablon v editoru se nemusíš omezovat ve své kreativitě. Některé z fotek nahraď libovolnými texty, citáty, slovy oblíbené písně, věnováním nebo grafickými prvky. Výsledkem bude jedinečný společný plakát, který dokonale vystihne to, co chceš milované osobě sdělit.

 

Fotoplakát v dřevěných lištách.

Koláž z fotek ve formě plakátu.

 

Fotoalbum nebo scrapbook

Oblíbené vzpomínky můžeš zpracovat také formou společného scrapbooku. Jako základ použij dřevěné fotoalbum nebo některé z našich nových kroužkových alb s kartonovými listy. Mrkni také do sekce doplňků. Jistě se ti budou hodit popisovače, razítka, washi pásky nebo samolepky, kterými scrapbook doladíš podle svých představ. Přidej k fotkám krátké popisky, vlastní ilustrace, lístky z koncertu, letenku první společné dovolené nebo cokoliv jiného, co chceš své drahé polovičce připomenout a navždy uchovat.

 

Tvorba scrapbooku zážitků.

 

Tvorba fotoalba.

 

Dárky pro rodiče jsou mnohdy oříškem. Co takhle vymyslet něco originálního? Poradíme ti, jak je u vánočního stromečku překvapit! Osobité dárky s nápadem mají své kouzlo. Mnohdy navíc potěší více než materiální věci. Daruj rodičům jedinečnou foto vzpomínku s nevyčíslitelnou citovou hodnotou.

 

2) Pro maminku

Maminku jistě dojmeš některou z oblíbených fotografií zachycující výjimečný okamžik nebo společný zážitek. Stačí vybrat jednu nebo více fotografií, kterými si ráda vyzdobí své oblíbené místo.

 

Leporelo

Vytvoř své mamince minipřehlídku 8 vybraných fotografiíí v dřevěných deskách. Designový, ručně vyrobený předmět si pak bude moci vystavit na poličku, aby ho měla stále na očích.

 

Leporelo z fotek v dřevěných deskách.

 

Fotka na plátno

Krásné momenty originálním způsobem připomene i fotka na kvalitním matném plátně pověšená kdekoliv v interiéru. Potěš svou maminku krásným uměleckým dílem nebo rovnou celou sérií fotoobrazů, které vystaví na výjimečné místo.

 

Fotka na plátno jako dárek pro maminku.3) Pro tátu

Připrav pro svého tátu překvapení podle jeho zájmů a koníčků. Vytvoř mu personalizovaný fotodárek, který si vystaví v pracovně, dílně nebo kdekoliv jinde, kde rád tráví čas.

 

Fotka na kapu

Daruj tatínkovi velkoformátovou fotku, která ho zachycuje při jeho největším koníčku. Ať už rád podniká cokoliv, jistě ho takovým dárkem překvapíš. Zapátrej proto v dostupných fotografiích a vyber tu pravou.

 

Fotka na kapu jako perfektní dárek pro tátu.

 

Nástěnný kalendář

Je táta vášnivý motorkář, cestovatel, milovník přírody, sportovec nebo kutil? Vytvoř mu nástěnný kalendář na míru z fotek, které souvisí s jeho největší vášní. Stačí vybrat kvalitní fotky z fotobanky a nahrát je do našeho editoru. A máš hotovo!

 

Kalendář pro tatínka z fotek podle jeho zálib a koníčků.

4) Pro prarodiče

Vytvoř pro své prarodiče osobitý dárek na míru, přesně podle toho, kam si dárky rádi vystavují, co mají rádi, nebo co jim zaručeně vykouzlí úsměv na rtech. Inspiruj se našimi tipy, se kterými u prarodičů pod vánočním stromečkem jistě zaboduješ.

 

Kalendář z fotek

Oblíbenou klasikou je kalendář. Po svátcích ho přece potřebujeme všichni, tak proč nespojit příjemné s užitečným?! To platí dvojnásob právě pro generaci prarodičů, kteří stále více důvěřují klasickému papírovému provedení místo chytrých telefonů. Jistě navíc ocení jak dřevěné prvky, tak poctivou ruční výrobu. Fotky vnoučat nebo celé rodiny jsou už pak jen dokonalou třešničkou na dortu, která udělá radost nejen na štědrý večer, ale i během celého roku. Teď už jen vymyslet, který kalendář bude tou nejlepší volbou.

 

Kalendář s fotkami vnoučat jako dárek pro prarodiče.

Nástěnný kalendář s dřevěnými lištami.

 

Fotka v rámu

Fandí tvoji prarodiče přírodním materiálům? Zarámuj jim vybranou vzpomínku do stylového dřevěného rámu z masivního dřeva, ve kterém fotka vynikne jak na zdi, tak vystavená na poličce. Vybrat můžeš z mnoha rozměrů, tak aby byl dárek přesně podle tvých představ.

 

Fotka v dřevěném rámu.

Fotka v dřevěném rámu z masivního dřeva jako dárek pro prarodiče.

 

5) Pro sestru

Každoroční vymýšlení dárků pro tvou sestru už se podepsalo na nedostatku originálních nápadů a inspirace? Tady jsou naše tipy na milé dárky, které by potěšily každou ženu, bez ohledu na to, zda jsou od bráchy nebo ségry.

 

Polaroidka v rámu

Vytiskni pro svou sestru originální a stylové polaroidky, které dodají speciální kouzlo opravdu každé fotce. Vlož jednu nebo více oblíbených fotek do ozdobného skleněného rámečku se zlatými okraji. Otevírací kovový rámeček seženeš jak k zavěšení, tak postavení. K fotce přidej sušené květiny nebo lístky.

 

Polaroidka v proskleném rámu s dekoracemi.

 

Fotky v elegantní krabičce

Fotografie můžeš darovat také v elegantní krabičce. Opravdu luxusním dojmem působí skleněné krabičky s kovovými detaily. Nezapomeň na mašli a dárek je na světě! Pokud do krabičky přidáš i leporelo, vytvoříš celý balíček  kouzelných vzpomínek.

 

Fotky v elegantní krabičce se zlatými  detaily.

 

Leporelo jako dárek pro sestru.

Leporelo z fotek.

 

6) Pro bráchu

Dárky pro muže často představují dlouhé hodiny vymýšlení toho správného nápadu. Letos ti to usnadníme! Vytvoř pro svého bráchu designovou dekoraci.

 

Plakát

Každého milovníka filmů, superhrdinů, hudby nebo čehokoliv jiného jistě potěší stylovka na zdi přesně na míru jeho zálibám. A to víc, pokud dokáže být fanouškem daného odvětví tělem i duší. Vyber téma, které zpracuješ a fotokoláž je na světě!

 

Plakát pro bráchu jako vánoční dárek.

 

Plakátový kalendář

Místo plakátu můžeš ale vytvořit rovnou plakátový kalendář a spojit tento designový kousek s praktičností. Je tvůj bratr blázen do aut? Vytvoř mu kalendář třeba s oblíbeným modelem na každý měsíc. Připravíš tak pro něho zajímavý doplněk, který si bude chtít ihned vystavit.

 

Nástěnný kalendář na míru dané osobě.

 

7) Pro přátelé

Přemýšlíš jakou drobností letos obdaruješ své nejbližší kamarády a kolegy z práce? Potěš je maličkostí a popřej jim krásné Vánoce.

 

Fotostrip

Co takhle netradiční a retro fotostrip? Vyber fotky společných zážitků a přidej vlastní text. Nabízí se osobité věnování, legendární hlášky vaší party nebo přání k prožití pohádkových vánočních svátků.

 

Fotostrip jako malá pozornost pro přátele nebo kolegy z práce.

Malá pozornost v podobě retro fotostripu.

 

Vánoční přání

Fotostrip ale může posloužit jako základ vtipného, vlastnoručně vyrobeného vánočního přání. Vystřihni okénko na úvodní straně a zbytek sdělení umísti dovnitř přání. Tím pro své kamarády připravíš skvělé překvapení po otevření.

 

Vánoční přání vyrobené z fotografie.

 

Vychutnej si klidné předvánoční obdodí s kouzelnou atmosférou a vyřeš vánoční dárky z pohodlí domova. Každému ze svých blízkých vytvoříš osobitý a personalizovaný dárek přesně podle jeho vkusu. Překvap své blízké a daruj vzpomínky, které si díky fotopředmětům budou moci připomínat. A pokud stále váháš, rozhodně nic nepokazíš ani dárkovým poukazem. Ten je možné využít na vyvolání fotografií i výrobu všech fotoproduktů. Kdokoliv z tvých blízkých si tak může nechat vyvolat fotky a vyrobit fotoprodukty podle svých představ, kdykoliv během celého roku.